خانه / خارجی / آه، چیزهایی Vim سیلیکون ولی کد slingers

آه، چیزهایی Vim سیلیکون ولی کد slingers


آموزش می تواند باز منبع خودی Vim ویرایشگر متن تبدیل ۲۵ اواخر سال گذشته – اولین تکرار عمومی در تاریخ ۲ نوامبر سال ۱۹۹۱ دو هفته پس از اعلام لینوس توروالدز لینوکس راه اندازی شد. به مناسبت سالگرد Vim را خالق مولینار برام تازگی نسخه ۸٫۰ کاهش یافته است.

معمولا بروز یک ویرایشگر متن ذکر نخواهد بود اما این اولین انتشار عمده Vim در ده سال. در جهان امروز که مرورگرهای وب بزرگ نقطه به روز رسانی (چه به هر حال، در نظر آنها) چند بار در سال رها، Vim را عدم به روز رسانی عمده نه تنها طراوت است اما صحبت می کند از یک رویکرد کاملا متفاوت به توسعه نرم افزار.

حتی ترک کنار سیستم پوچ نسخه مرورگرهای وب امروز انتشار هشت در ۲۵ سال را در نظر گرفته شود آهسته با معیارهای توسعه نرم افزار امروز. جالب توجه است، هر چند، Vim است بزرگترین رقیب ایمکس گنو، سرعت توسعه تقریبا مشابه است. ایمکس گنو زندگی در ۱۹۷۰ آغاز شد و در حال حاضر در نسخه ۲۵، که به معنی آن به طور متوسط دو نسخه به یکی Vim است اما هنوز هم قطعا در طرف کند.

هنوز Vim و ایمکس گرفته هم ممکن است به خوبی مورد استفاده نرم افزار در ابزار توسعه دهنده نرم افزار.

به عنوان کاربر Vim طولانی مدت (از سال ۲۰۰۵ یا بیشتر)، Vim را عدم به روز رسانی خوب من از ویژگی های مورد علاقه ممکن است. Vim Vim است. آن چه که من باید آن را به انجام و آن به طور کامل خود را هر شش ماه دوباره سعی کنید. در واقع من هشت برای چند هفته بدون حتی آن را متوجه که خیلی نزدیک به تعریف من از نرم افزار بزرگ در این مرحله با استفاده از نسخه شده بود – اگر شکست نیست، آن را حل نمی کند.

این کنتراست با مرورگر وب مورد علاقه خود که کردن به روز رسانی هر شش هفته هل می دهد. من حتی نمی باید بدانید که چه مرورگر مورد علاقه خود را تعمیم این دلیل همه آن را انجام. حالا برخی از این بروز رسانی کوره در رفته سرعت را می توان به این واقعیت است که مرورگر ایده جدیدتر نسبت داد است، اشکالات بیشتر برای کار کردن وجود دارد. که خیلی خوب است. تا زمانی که شما به فکر چه Vim و ایمکس حتی بیشتر، قادر است از که شامل در مورد ایمکس قادر به ارائه HTML با استفاده از WebKit است.

بنابراین بسیاری از توسعه نرم افزار این روزها احساس می کنید برای بازسازی چرخ به خاطر آن. من اخیرا در مشتری جدید با codebase نوشته در Symfony 1.0 است که به اندازه کافی است که من مجبور به استفاده از Archive.org فقط برای پیدا کردن یک مرور کلی از آن صورت گرفت. و من اعتراف کنم که غریزه اول من این بود که دوباره نوشتن کد در مدرن چیزی بیشتر. اما پس از آن من خودم را متوقف کرده و پشت پا و کد واقعی نگاه. وجود هر چیز با آن اشتباه است؟ در چند مکان بله اما عمدتا، نه خوب. کار می کند. آن چه می خواهد مشتری به اندازه کافی که آنها می خواهند من را به پورت آن را به بخش دیگری از کسب و کار خود می کند. شکست نیست، چرا من تلاش برای آن را تعمیر کنید؟ من بردن چیزهای جدید براق و بازگشت به کار.

میل به آخرین و بزرگترین دام روان به همه ما سقوط به تا حدی است. ایده های جدید جلو می آیند و در بسیاری از موارد آنها ایده های خوب، بهتر از آنچه قبل از بود. به چوب با Vim به عنوان مثال نسخه هشت دسته جدید متعدد است مانند پشتیبانی از ورودی/خروجی موتورهای کانال های JSON کار تایمر و GTK + 3 در میان چیزهای دیگر. هیچ کدام از آن بلافاصله است، بدیهی است که مفید خود، اما همه که باز می شود دری برخی از پسوندهای جدید و بالقوه بسیار قدرتمند Vim.

هیچ مشکلی با ویژگی های جدید مفید است، اما اغلب اوقات این ویژگی های جدید مفید را با قیمت. آنها نیاز به نحوه انجام کارها که شما قابل اعتماد بود روز قبل از relearning. و بس حتی مفید ترین ویژگی های مفید است اگر آنها نیاز به من به طور کامل تغییر من گردش کار موجود است. Vim 8 بروز رسانی کاملا شفاف است. آن من به یاد برخی از جدید راه کار نیاز نیست، آن را کاملا انجام شکستن پسوند من تکیه بر فقط پس از آن می تواند دور کردن برخی از گوشه و کنار در رابط کاربر (خوب، Vim واقعا ندارد رابط کاربر است، اما اگر این کار را کرد من خیلی با اعتماد به نفس است که آن را نمی اتلاف وقت احساس گرد کردن گوشه ها در زبانه ها، سرفه، فایرفاکس).

دفاع مشترک از چرخه انتشار سریع در امروز نرم افزار گرافیکی و غیر این صورت، که همه چیز باید پیشرفت است. نه پیشرفت خودمان حقوق ولادت، uh، انکار است پیشرفت کند؟

رکود است معادل مرگ ظاهرا، که به همان اندازه ارزش فرهنگی به عنوان یکی از نرم افزار تولید شده توسط آن فرهنگ است، اما در هر صورت آن ممکن است ارزش به خاطر سپردن است که چیز دیگری که به دنبال رشد به هر قیمتی وجود تقسیم بارها و بارها در عجله بی پروا پیوسته – سلول های سرطانی است.

بیشتر وقت من صرف مراقبه دقیق تر در این قیاس آن را احساس می کند. روشن باشد, من هنوز به روز رسانی امنیتی صحبت کردن در مورد. به روز رسانی امنیتی بهبود نرم افزار و چیز خوبی هستند. من صحبت کردن در مورد هستند بی نیاز rewrites رابط کاربر است که در واقع هیچ چیز را انجام برای کاربران (وب مرورگر فاحش ترین نمونه از این به نظر می رسد) چارچوب توسعه است که خود را دوباره اختراع با هر نقطه به روز رسانی و یا آخرین روند: انتزاعی است که به همه چیز ساده اما در نهایت افزایش پیچیدگی همه چیز وعده.

به آنچه من فکر می کنم است پوچ ترین مثال این روند نگاه در CSS، به نحو فوق العاده ساده برای طراحی صفحات وب را انتخاب کنید. اما نه، که CSS بسیار پیچیده است بنابراین ما بی احترامی صحبت کردن معلوم است. اما سپس بی احترامی صحبت کردن کاملا بنابراین ما قطب نما چه می خواهیم و در حال حاضر چه استفاده می شود چیزی طوری ساده چند تماس آن برنامه نویسی دو چارچوب وابسته، روبی و سنگهای نیم دوجین به خروجی CSS ما فقط در Vim نوشته شده است می تواند نیاز ندارند.

جنون استقرار وجود دارد. استقرار ابزار زنجیره سرطان تهاجمی ترین اطراف در حال حاضر. همه برای نجات شما از حال ادم هرزه کامل است که فقط هل می دهد و می کشد به دستگاه گوارش مخزن یا مختار ابوعبید ثقفی شما ارسال فایل های بیش از scp کمک کند.

افسوس، من چیز از دوره فعلی خود تغییر انتظار نیست. اگر چیزی در آینده به صورت کامل از بیشتر انتزاعی، رابط کاربر بیشتر بی معنی rewrites، بیشتر از چارچوب است که سازگاری و تر مانند سرطان رشد عقب. است که چرا Vim بسیار مهم است.

حداقل ویرایشگر متن ما هنوز هم می شود وجود دارد, مکان بی باک ثابت به قابل اعتماد آب و هوای طوفان. با تشکر از Vim، من کاملا به معنای واقعی کلمه نیست بدون شما چکار می تواند انجام دهد. شاد تولد ۲۵ و در اینجا به ده سال دیگر قبل از Vim 9 رول اطراف. ®

سایت: فلش وارد جریان اصلی. بازدید از ثبت نام در مرکز ذخیره سازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *